Yerli ve Milli

Küresel değerlere göre siyaset uzlaşı, hoşgörü ve saygı eşliğinde icra edilen bir yönetme sanatıdır. Yerli ve milli değerlere göre koşulsuz teslimiyet, sınırsız sadakat ve izahsız bir bağımlılıktır.
Küresel değerlere göre seçimler insanların özgür iradelerinin ortaya çıkmasını sağlayan ve dürüstlük altyapısı üzerine kurulu organizasyonlardır. Yerli ve milli değerlere göre rakip partiyi şapa oturtma ve seçmen iradesine kazık atma zamanının geldiğini gösteren takvim dönemidir.
Küresel değerlere göre siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları, olmazsa olmazlarıdır. Yerli ve milli değerlere göre liderlerin babasının malı, çocuklarının çiftliğidir.
Küresel değerlere göre parlamento, yasaların enine boyuna tartışıldığı, konuşulduğu iyi ve doğru olanların birlikte çıkarıldığı ve millet iradesinin kol gezdiği yasama binalardır. Yerli ve milli değerlere göre torba kanun denilen gayya kuyusuna kimin işine hangi değişiklik yarıyorsa çiziktirip attığı, kanunların torbalarla çıkarıldığı ve lider iradesinin kol büktüğü binalardır
Küresel değerlere göre milletvekilleri milletvekili olmalarını seçmenlerine borçludurlar. Yerli ve milli değerlere göre sadece vekil olmalarını değil nefes almalarını bile liderlere borçludurlar.
Küresel değerlere göre adalet mülkün temeli, toplumsal yaşamın vazgeçilmezidir. Yerli ve milli değerlere göre “siyasetin köpeğidir”
Küresel değerlere göre “basın hürdür, sansür hem ayıp hem de suçtur”. Yerli ve milli değerlere göre basının hür olması en az vicdanlı olması kadar büyük bir suçtur. Özgür basın, herhangi bir terör örgütünden daha tehlikelidir
Küresel değerlere göre anayasa bir ülkenin nasıl yönetileceğini gösteren en üstün çerçeve yasasıdır. Yerli ve milli değerlere göre kıymeti harbiyesi olmayan, kendisine yapılan, yapılmakta olan tecavüzleri engelleme gücüne sahip olmayan el kadar küçük bir kitapçıktan ibarettir.
Küresel değerlere göre koalisyon, tarafları birbirine hoşgörü ve saygı göstermek zorunda bırakan birlikte yönetme iradesidir. Yerli ve milli değerlere göre tek başına iktidarın önündeki başı ezilesi yılandır.
Küresel değerlere göre mahkemeler bağımsız ve tarafsızdır. Yerli ve milli değerlere göre hakim ve savcılar bağımlı olduktan sonra mahkemeler varsın bağımsız yada tarafsız-mış- gibi olsunlardır.
Küresel değerlere göre hükümet anayasanın çizdiği sınırlar içinde ülkeyi yöneten ve icraatları açısından yasama ve yargıya karşı sorumlu olan bir devlet aygıtıdır. Yerli ve milli değerlere göre devlet aygıtı değil yargı ve yasamayı da kendisine bağlamış devletin tam da kendisidir.
Küresel değerlere göre seçim barajları, temsilde adaletin önündeki engeldir. Yerli ve milli değerlere göre baraj küçük partilerin meclis dışına itilerek aldıkları oylara el konulabilmesine imkan sağlayan bir kamulaştırma nesnesidir.
Küresel değerlere göre darbe bir insanlık suçudur. Yerli ve milli değerlere göre de bir insanlık suçu olmakla birlikte başarısız olanı bazen “Allah’ın bir lütfudur”
Küresel değerlere göre asıl olan kalıcı olan siyasetçi değil sistemdir. Birey sisteme güvenir. Yerli ve milli değerlere göre aslolan siyasetçidir çünkü sistem denilen şey zaten siyasetçinin arzu, istek ve hevesleri doğrultusunda şekil ve nitelik değiştirebilen zayıf bir argümandan başka bir şey değildir.
Küresel değerlere göre yolsuzluğa bulaşan yöneticiler yargılanır suçlu bulunursa cezalandırılırlar. Yerli ve milli değerlere göre alınır ve kenara konurlar
Küresel değerlere göre iş kazaları olası kasıtla işlenmiş önlenebilir cinayetlerdir. Yerli ve milli değerlere göre işin fıtratında vardır ve her nefis ölümü tadacaktır.
Küresel değerlere göre üniversiteler özgür düşüncenin ve bilginin kaynağıdır. Yerli ve milli değerlere göre her şehre bir üniversite eblehliğinin kurbanıdırlar.
Küresel değerlere göre savaş çare bulunması gereken bir ruh hastalığı ve bulaşıcı bir insanlık sorunudur. Yerli ve milli değerlere göre destan yazma fırsatı, kahraman olma imkanı ve şehit olma şansıdır! Şanslı olanların hep fakir fukaradan olması da takdiri ilahidir.
Küresel değerlere göre birey herşeydir. Yerli ve milli değerlere göre birey nerdeyse aynı anda hem bir hiç, hem bir şey hem de “hiçbirşeydir”
Küresel değerlere göre kuantum teorisi atom altı düzeyde bir parçacığın aynı anda her yerde olmasıdır. Yerli ve milli değerlere göre Reis’in siyasi düzeyde aynı anda hem reis, hem CB hem AKParti Gnl Bşk, hem Başbakan hem İstanbul belediye başkanı, hem İstanbul il başkanı, hem iktidar, hem de muhalefet olması kuantum teorisinin ispatıdır.
Küresel değerlere göre lider partisi seçim kaybettiğinde utanma duygusuyla istifa etmeyi bilendir. Yerli ve milli değerlere göre kaç seçim kaybederse kaybetsin “hiç utanmadan” partisinin başında kalmaya devam edendir.

Küresel değerlere göre Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nun yıllarca siyasi parti lideri olarak kalmaları hayal bile edilemeyecek kadar ütopik ve imkansız bir olaydır. Yerli ve milli değerlere göre “Ekmek için Ekmeledin” eblehliği bile liderliklerine halel getirmeyecek kadar sıradan bir olaydır.*

Naçizane tavsiyem

Küresel değerlerden anlaşılması gereken ne ABD, ne RUSYA ne İRAN ne İNGİLTERE hatta ne ALMANYA ne de FRANSA’dır. Ölçü NORVEÇ, FİNLANDİYA, DANİMARKA, KANADA gibi gerçek anlamda insan odaklı ülkelerdir.

*18.03.2018’de yazıya eklenmiştir.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.